Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieFB

Kampania

Wstawiłem tu ten losowy herb tylko po to,aby strona nie wydawała się pusta.Gra posiada jedną kampanię. Gracz wybiera jednego z czterech przywódców (co tym samym oznacza wybór frakcji) i współzawodniczy z pozostałymi lordami o kontrolę nad całą krainą Enroth. Więcej o fabule gry (głównie na podstawie listów Lorda Ironfista zawartych w instrukcji) przeczytać możecie w Sadze Enroth w "Gildii Mrocznych Tajemnic".

Pierwsze 4 scenariusze są mapami dla 4 graczy, gdzie wszystkie frakcje walczą o zdobycie tego samego celu. Pozycje startowe są z góry ustalone dla każdej frakcji. Wszystkie mają też podobny poziom początkowych wojsk.

W scenariuszach od 5-go do 7-go celem gracza jest podbicie stolicy wroga - zamku o nazwie takiej samej jak imię wrogiego przywódcy. Są to mapy jedynie dla 2 przeciwników (gracza i wroga), na których wróg zdecydowanie liczebnością przewyższa gracza. Poza tym, cel scenariusza jest trudno dostępny ze względu na geografię map. Uwaga - istnieją w sumie cztery takie mapy, lecz dla każdej frakcji dostępne są trzy z nich, a więc gracz nie walczy przeciwko swojej własnej frakcji.

Ósmy i ostatni scenariusz jest ponownie mapą dla 4 graczy, lecz z dodaniem reguły "Król Wzgórza" - pozostali trzej lordowie nie będą walczyć między sobą, a tylko z graczem!

Należy jeszcze dodać, że każdy następny scenariusz zaczyna się następnego dnia od dnia ukończenia poprzedniego scenariusza. Więc jeśli wygrasz scenariusz w dniu 5 tygodnia, to następny scenariusz rozpocznie się w dniu 6 tygodnia. Można to wykorzystać strategicznie by zakończyć scenariusz w pożądanym dniu.A teraz twoja nagroda: scena z czterema bohaterami wracającymi do zamku (tego samego, z którego wyruszyli w scenie intro) i nieco konfundująca scena końcowa w nieokreślonej sali tronowej.

Więc... kto siedzi na tronie? Szczególnie, jeśli graliśmy dla Lamandy.

Poza tym czy to Lord Kilburn tam po lewej? Dlaczego nosi tę śmieszną czapkę?
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes I". Redakcja, kontakt